• 1050. Rocznica Chrztu Polski

W piątek, 15 kwietnia, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Uroczystość miała na celu nie tylko przypomnienie tego ważnego wydarzenia, ale również uświadomienie jego znaczenia dla historii naszego kraju. Uczniowie mogli poznać historię Mieszka I i początków naszego państwa. Spotkanie miało formę akademii połączonej z przedstawieniem, w którym uczniowie zaprezentowali ślub Mieszka z Dobrawą i chrzest władcy. Poza tym obejrzeli prezentację dotyczącą początków państwa polskiego i krótkie filmy związane z rocznicą chrztu naszego kraju. Uroczystość przygotowali uczniowie pod opieką nauczycielki, Marzeny Węgrzyn.

Chrzest Polski to wydarzenie, które wprowadziło nasz kraj nie tylko w świat chrześcijański, lecz również w krąg kultury europejskiej. Umocnienie pozycji naszego władcy, Mieszka I, na arenie międzynarodowej oraz sprowadzenie do Polski wykształconych duchownych, spowodowało niezwykły rozwój kraju. To dzięki Mieszkowi jesteśmy dziś chrześcijanami, dlatego powinniśmy czcić pamięć o tym wydarzeniu i przypominać o nim dzieciom.

• XII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

W czwartek, 14 kwietnia, odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego organizowanego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wadowicach Górnych. Tematem tegorocznych zmagań było hasło "Przyjaciel potrzebny od zaraz". Do rywalizacji stanęło osiemnastu uczniów z sześciu szkół podstawowych z terenu gminy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Nikola Tomczyk, Wiktoria Kubat i Nicole Witek. Dziewczynki pięknie wyrecytowały utwory o przyjaźni autorstwa polskich poetów. Opiekunem grupy była nauczycielka, Marzena Węgrzyn.

"  Poeta winien głosić stan serca i duszy,
               Tylko co z serca idzie, serce poruszy"
                                                                Czesław Miłosz

• Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

• 7 kwietnia odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Publicznym Gimnazjum
            w Wadowicach Górnych. Udział wzięły dwie nasze uczennice Wiktoria Kubat i Karina Kupiec. Miło nam poinformować, że Wiktoria Kubat zajęła I miejsce i weźmie udział  w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 23 kwietnia w Tuszowie Narodowym. Słowa uznania należą się również Karinie Kupiec, która zajęła wysokie czwarte miejsce. Uczniów do turnieju przygotowała pani Marzena Gałat.

Serdecznie GRATULUJEMY

• Nasz udział w Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania

14 marca 2016r. uczennica klasy VI Karina Kupiec wzięła udział w V Podkarpackim Konkursie Pięknego Czytania. Przesłuchanie odbyło się w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepiej i najpiękniej czytających dzieci z terenu całego podkarpacia. Karina przygotowywała się do niego czytając wcześniej wymagane przez organizatorów lektury. W wyznaczonym terminie wraz z opiekunem - nauczycielką języka polskiego, Marzeną Węgrzyn, pojechała do Rzeszowa i tam wystąpiła przed komisją konkursową. Jednak to było dopiero przesłuchanie, a na wyniki przyjdzie nam poczekać do końca marca. Karina zaprezentowała się bardzo dobrze i wbogaciła swoją wiedzę nie tylko o nowe lektury, ale także o nowe doświadczenia. Cieszymy się, że mieliśmy reprezentantkę w tak ciekawym konkursie i życzymy jej samych sukcesów.

• Jasełka w naszej szkole

We wtorek 22 grudnia 2015r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie jasełkowe pod tytułem "Dom dla Dzieciątka". Jasełka miały nietypowy charakter, gdyż Święta Rodzina zamiast witać przybyszów odwiedzających nowonarodzone Dziecię w ubogiej szopie, odwiedzała kolejno domy rodziny skłóconej, uzdolnionej, chorych w szpitalu, rodziców powracających zza granicy do swoich dzieci, uczniów w szkole. Szukała  wśród ludzkich serc "miejsca" dla Dzieciątka, które niesie radość, miłość i pojednanie w ten szczególny czas.

W uroczystości przygotowanej przez nauczycielki: Teresę Wrzesień i Marzenę Węgrzyn, wzięli udział uczniowie naszej szkoły, którzy pięknie zaprezentowali się przed gronem pedagogicznym oraz przybyłymi gośćmi. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Rodziców, pan sołtys Jan Puła, pani radna gminy Aleksandra Midura, pani kierownik GOPS-u Elżbieta Wnuk oraz wójt gminy Wadowice Górne pan Jerzy Kos. Wszystkim gościom pragniemy serdecznie podziękować za przybycie i złożyć im życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Świąteczne Życzenia kierujemy także do rodziców, uczniów i pracowników naszej szkoły. Oby nadchodzący Nowy Rok przyniósł nam wszystkim spokój i uśmiech każdego dnia.

Staropolskim obyczajem,
            kiedy w Wigilię gwiazda wstaje,
            Nowy Rok zaś cyfrę zmienia,
            wszyscy wszystkim ślą życzenia.
            Przy tej pięknej sposobności
            i my życzymy Wam radości,
            aby Wszystkim się darzyło,
            z roku na rok lepiej było.