• Spotkanie opłatkowe dla seniorów naszej gminy

• … To co nas jednoczy

Tego nam potrzeba

To co nas nie dzieli jest na wagę nieba…

Dnia 15 stycznia 2020 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Wadowicach Dolnych miało miejsce spotkanie opłatkowe dla Naszych Kochanych Seniorów.

Na wstępie pani dyrektor SOKiR – u Elżbieta Augustyn Gruszka przywitała zebranych gości, wśród których byli: pan Wójt Gminy Wadowice Górne Michał Deptuła, sekretarz gminy pani Elżbieta Wnuk, pani skarbnik gminy Stanisława Skrzyniarz, proboszcz parafii p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych ksiądz Jacek Naleźny, pani kierownik GOPS – u Marzena Wilk,  kierownik Posterunku Policji w Wadowicach Górnych st. asp. Krzysztof Kogut.

Z okazji tego spotkania ksiądz proboszcz powiedział kilka słów na temat przyjaznych relacji miedzy pokoleniami. Przekonywał, że młodzi powinni czerpać naukę od starszych, a starsi zawsze służyć dobrą radą młodym. Po wspólnej modlitwie i podzieleniu się opłatkiem imprezę uświetnił występ uczniów naszej szkoły zatytułowany POLSKA STAJENKA. Był to montaż słowno – muzyczny, w którym przeplatały się sceny betlejemskie tuż po narodzeniu Jezusa z współczesną gonitwą przedświąteczną. Przesłaniem przedstawienia było ukazanie silnej polskiej rodziny, która potrafi łączyć tradycję z współczesnością, gdzie pokolenia kochają się i szanują, bo ”Miłość nie wyrządza zła. Tylko ona jest dobra na wszystko”.

Oglądaj zdjęcia w Albumie fotograficznym