• NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2018 r.

Rocznica odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia dla wszystkich Polaków, na stałe wpisała się w nasz szkolny kalendarz.
             W tym roku  100 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę  świętowaliśmy wspólnie z przedstawicielami rodziców oraz mieszkańców Woli Wadowskiej i Suchego Gruntu.
            Szkoła od rana wyglądała bardzo odświętnie, gdyż nie tylko gazetki ścienne i dekoracje podkreślały patriotyczny nastrój Narodowego Święta Niepodległości, ale także biało – czarne stroje i kotyliony przypięte do ubrań wszystkich nauczycieli i uczniów.

O godzinie 11.00 zebraliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie w scenerii pięknej dekoracji wykonanej przez panią Katarzynę Ziobro mogliśmy podziwiać program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem p. Krystyny Świątek. Spotkanie rozpoczęliśmy wykonaniem 4-zwrotkowego hymnu narodowego w ramach akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Aktorzy przybliżyli zebranym historię Polski związaną z okresem zaborów, a także okoliczności odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Wyrazili wdzięczność wszystkim tym, dzięki którym przetrwał nasz język, nasza religia, kultura i tradycja. Przypomnieli również, co to znaczy być Polakiem i patriotą. Wysłuchaliśmy kilku wierszy o tematyce patriotycznej oraz wspólnie ze szkolnym chórem wszyscy zgromadzeni śpiewaliśmy pieśni i piosenki żołnierskie przygotowane przez panią Joannę Kamińską.

Skupienie oglądających podczas występów oraz gromkie brawa jednoznacznie świadczą o tym, iż program podobał się , ale także przekonują , że dla uczniów naszej szkoły „patriotyzm”… to nie tylko słowo.

K.Ś.

• Naukobus w Wampierzowie

• 8 października 2018r. uczniowie naszej szkoły udali się do Wampierzowa na zaproszenie pani Dyrektor Szkoły Podstawowej.  Najpierw wzięliśmy udział w pokazach i doświadczeniach przygotowanych przez członków Klubu Młodego Odkrywcy pod kierunkiem opiekunów p. Marzeny Gałat i p. Anety Łyś oraz obejrzeliśmy ciekawe prace i modele.Następnie udaliśmy się do Domu Strażaka w Wampierzowie, gdzie znajdowała się wystawa z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy.  Naukobus przyjechał z kilkunastoma eksponatami, które pozwalają łączyć naukę z zabawą i poszerzyć  wiadomości z różnych dziedzin wiedzy. Każdy z nas mógł przeprowadzić przeróżne eksperymenty. Uczniowie  bardzo miło i ciekawie spędzili czas.