• „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych eliminacjach turnieju piłki nożnej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", który odbył się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Wadowicach Górnych. Celem rozgrywek było promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad Fair Play, wychowania poprzez sport i kształtowanie zdrowego stylu życia. Naszą szkołę reprezentowały następujące drużyny, które zajęły następujące lokaty:

U12 M III miejsce              U12 K I miejsce

U10 M III miejsce              -

-                                         U8 K II miejsce

Uczniowie dali z siebie wszystko i godnie reprezentowali naszą szkołę. Z pozytywnymi wrażeniami i nowym bagażem doświadczeń wróciliśmy do szkoły i czekamy na kolejne rozgrywki.

TWrzesień

• Pasowanie Pierwszaków.

W czwartek 27 października 2016r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Bohaterami dnia byli uczniowie klasy I. W tym wyjątkowym święcie wzięli również udział uczniowie klasy  trzeciej, rodzice i nauczyciele a także przedszkolaki. Pierwszaki przedstawiły specjalnie przygotowany na tę okazję program artystyczny pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Wrzesień.  Najpierw wystawili przedstawienie na podstawie utworu Hanny Łochockiej pt. „Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę” a później recytowali wiersze, śpiewali piosenki. Po części artystycznej pierwszaki złożyły uroczystą przysięgę a pani dyrektor Urszula Kamińska specjalnym ołówkiem dokonała symbolicznego aktu pasowania na ucznia. Potem były oklaski, zdjęcia, upominki, pyszny tort od rodziców i radość, że jest się już członkiem braci uczniowskiej. Życzymy naszym pierwszakom radosnego wkroczenia w tajemniczy i fascynujący świat nauki.

T Wrzesień