• Rocznica Odzyskania Niepodległości

13 listopada 2017 w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem pani Marzeny Gałat, dekorację wykonała pani Alina Syper.

.       .

• Już w gronie uczniów…

W piątek 27 października w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość. Tego dnia do grona uczniów zostali oficjalnie włączeni pierwszoklasiści.

Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń  życiu każdego ucznia. Zanim jednak pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet uczniów, musieli przedstawić to, czego nauczyli się do tej pory.

Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności przed królem Ołówkosem, jego małżonką oraz zaproszonymi gośćmi: panią Dyrektor, radnymi- p. A. Midurą, p. M. Pietrasem , p. sołtysem J. Pułą, rodzicami, nauczycielami oraz uczniami klasy 0 oraz klasy II.

Choć zadania nie były zbyt łatwy , wszystkie dzieci pomyślnie zdały swój „pierwszy egzamin”. Najbardziej doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Mali uczniowie obiecali być dobrymi Polakami i pomocnymi kolegami. Po złożeniu uroczystej przysięgi pani Urszula Kamińska, dyrektor szkoły, dokonała aktu pasowania. Oficjalni już uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej im. gen. B. Stachoniaw Woli Wadowskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne prezenty.
                       Wiele słodyczy i prezentów otrzymali również od zaproszonych gości. Pamiętali o nich także koledzy, którzy obdarowali ich słodyczami.

Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Wychowawca- K. Świątek

• Zabawna i słodka wycieczka do Kielc

•  Zabawki i słodycze czyli to, co dzieci lubią najbardziej!!!

Znalezione obrazy dla zapytania słodycz słodyczeZnalezione obrazy dla zapytania zabawkiPodobny obraz

Dnia 12. 05.2017 r dzieci z naszej szkoły wyjechały na wycieczkę do Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. W muzeum uczniowie podziwiali ogromną kolekcję zabawek zarówno historycznych jak i współczesnych, obejrzeli m.in.: lalki z całego świata, zabawki ludowe, modele samochodów, samolotów i statków oraz makietę z kolejką elektryczną. Podczas zwiedzania dzieci miały okazję pobawić się w kącikach zabaw m. in.: drewnianymi autami i klockami oraz zabawkami, którymi bawili się ich rodzice i dziadkowie. Dzieciom bardzo podobała się także świętokrzyska Baba Jaga, która wprawiona przez nie w ruch „latała” im nad głowami. W planie wycieczki były także warsztaty muzyczne i zajęcia edukacyjne „Jak zostać detektywem?” Następnym punktem wycieczki był przystanek w Manufakturze słodyczy Magia Karmelu. Odbyły się tam specjalnie dla nich przygotowane warsztaty karmelowe, w trakcie których zobaczyły ręczny sposób wytwarzania wyrobów z karmelu – kolorowych cukierków i lizaków. Oczywiście nie obeszło się bez degustacji jeszcze ciepłych karmelków. Na zakończenie każde dziecko wykonało własnego lizaka i otrzymało pamiątkowy dyplom „Małego Karmelarza”.  Opiekę nad dziećmi podczas wycieczki sprawowały panie: Teresa Wrzesień, Katarzyna Ziobro i Krystyna Świątek.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z wycieczki w zakładce Album fotograficzny.

TWrzesień