• Nabór do przedszkola i klasy I na rok szkolny 2018/2019

• Dyrektor Szkoły Podstawowej

w Woli Wadowskiej

ogłasza nabór

do oddziału przedszkolnego i  klasy pierwszej szkoły podstawowej  na rok szkolny 2018/2019

do 24 kwietnia 2018 r.

W celu dokonania zapisu dziecka do szkoły lub oddziału przedszkolnego należy zgłaszać się do dyrektora szkoły z wypełnionym odpowiednim formularzem wraz z załącznikami

( do odebrania u dyrektora szkoły i w oddziale przedszkolnym lub do pobrania na stronie internetowej szkoły).

Do oddziału przedszkolnego przyjmowane są dzieci, które ukończyły 3 rok życia.

Do klasy pierwszej szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci urodzone w roku 2011, a na wniosek rodziców dzieci urodzone w roku 2012. Dzieci zamieszkałe w obwodzie Szkoły Podstawowej w Woli Wadowskiej przyjmowane są z  urzędu na podstawie ZGŁOSZENIA, zaś dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmowane są na wniosek rodziców/prawnych opiekunów w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Pliki do pobrania rekrutacja do przedszkola: kliknij

Pliki do pobrania rekrutacja do szkoły: kliknij

• Sukces w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej

11 kwietnia odbyły się gminne eliminacje  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Domu Strażaka w Wadowicach Górnych. W turnieju udział wzięło troje naszych uczniów Karol Batog i Kamil Łabuz z kl.VI oraz Joanna Jasion z kl.VII. Miło nam poinformować, że Karol Batog zajął II miejsce i weźmie udział  w eliminacjach powiatowych, które odbędą się 28 kwietnia w Czerminie. Słowa uznania należą się również Kamilowi Łabuzowi, który zajął wysokie piąte miejsce oraz Joannie Jasion za siódme miejsce. Uczniów do turnieju przygotowała pani Marzena Gałat.

Serdecznie GRATULUJEMY

• Kolorowy tydzień

Uwaga !!!

W dniach 16. 04 -20. 04. 2018 r. organizujemy w naszej szkole Kolorowy tydzień czyli tydzień zdrowia mający na celu promowanie zdrowego stylu życia i uświadomienie dzieciom potrzeby dbania o własne zdrowie.

Każdego dnia Kolorowego  tygodnia dominował będzie inny kolor, który również wyznaczy kolor ubioru w danym dniu.

Poniedziałek  16. 04. 2018 r. dzień  żółty – w którym uczniowie degustują żółte owoce i warzywa. Każdy uczeń przynosi do szkoły żółty owoc lub warzywo, które zjada na przerwie. Dodatkowo prosimy, aby w tym dniu uczeń założył żółty element garderoby.

Wtorek 17. 04. 2018 r. dzień zielony  – w którym uczniowie degustują zielone owoce i warzywa. Każdy uczeń przynosi do szkoły zielony owoc lub warzywo, które zjada na przerwie. Dodatkowo prosimy, by w tym dniu uczeń założył zielony element garderoby.

Środa 18. 04. 2018 r. dzień pomarańczowy  – w którym uczniowie degustują pomarańczowe owoce i warzywa. Każdy uczeń przynosi do szkoły pomarańczowy owoc lub warzywo albo sok typu Kubuś”,  które zjada lub wypija na przerwie. Dodatkowo prosimy, aby w tym dniu uczeń założył pomarańczowy element garderoby.

Czwartek 19. 04. 2018 r. dzień czerwony – w którym uczniowie degustują czerwone owoce i warzywa. Każdy uczeń przynosi do szkoły czerwony owoc lub warzywo, które zjada na przerwie. Dodatkowo prosimy, by w tym dniu uczeń założył czerwony element garderoby.

Piątek 20. 04 2018 r. dzień biały  – w którym uczniowie degustują jogurty, serki lub kefiry. Każdy uczeń przynosi do szkoły ulubiony jogurt, serek lub kefir, które zjada lub wypija na przerwie. Dodatkowo prosimy, aby w tym dniu uczeń założył biały element garderoby.

Życzymy smacznego i miłej zabawy.

Organizatorzy: Katarzyna Ziobro i Teresa Wrzesień

W dniu 19 stycznia 2018 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowana przez panie; Teresę Wrzesień i Katarzynę Ziobro. Na wstępie Dyrektor szkoły pani Urszula Kamińska powitała przybyłych gości i podkreśliła, że wielką radością jest obecność Babć i Dziadków w naszej szkole. Złożyła też wszystkim Babciom i Dziadkom życzenia zdrowia i radości z wnuków. Wnuczętom przykazała dbać i kochać Babcie i Dziadków z całego serca. Następnie  nasi uczniowie zaprosili gości do obejrzenia przedstawienia „Jasełkowa  łezka -humoreska” autorstwa Adama Szafrańca. W jasełkach przeplatały się żarty i bardzo poważne treści, które nasi goście wspaniale odebrali. Dzieci zaprezentowały też zupełnie nieznane pastorałki. Wszystkich wzruszyła piękna kołysanka „Spij sobie śpij”, pastorałki „Światłem napełnił noc” i „Boży Syn” a rozbawiła i zaskoczyła wszystkich zabawna pastorałka „Myszki”. Widzowie byli wzruszeni i bardzo zainteresowani spektaklem. Po jasełkach wnuki zaprezentowały jeszcze wierszyki o swoich wspaniałych, zawsze młodych, wysportowanych i nowoczesnych Babciach i odważnych, mądrych Dziadkach. Na zakończenie dzieci zaśpiewały 100 lat Babciom i Dziadkom, wręczyli przygotowane laurki i upominki. Nasi mali aktorzy otrzymali gromkie brawa, a nauczycielki słowa uznania. I tylko szkoda że z powodu nieobecności spowodowanej chorobą wiele dzieci nie mogło osobiście zaprezentować się przed tak cudowna publicznością.

Wszystkim rodzicom zaangażowanym w przygotowanie strojów dla dzieci i poczęstunek dla tak wspaniałych gości serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia znajdziecie w zakładce Album fotograficzny.

TW