14 października to dzień, w którym nauczyciele mają swoje święto. Nie zapomnieli o tym uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Wadowskiej– w podzięce za codzienny trud pedagogów przygotowali zabawny występ.
            15 października  uroczystość przygotowali uczniowie klasy V  i VI pod opieką pani Marzeny Gałat, natomiast dekorację wykonała pani Alina Syper. Uczniowie w krzywym zwierciadle ukazali zmagania pedagogów, trudy przekazania uczniom wiedzy i radzenia sobie z niesfornym zachowaniem podopiecznych. Na koniec aktorzy złożyli życzenia gronu pedagogicznemu.  Głos zabrała również pani dyrektor Urszula Kamińska oraz pani Sylwia Kokoszka przewodnicząca Rady Rodziców.

• Gminny konkurs recytatorski „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Dnia 26 września 2018 r. w naszej szkole odbył się gminny konkurs recytatorski „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Łącznie do konkursu przystąpiło 20 uczniów klas I – III szkół podstawowych z terenu gminy Wadowice Górne. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, komisja konkursowa w składzie:

Ewa Salamaga – przewodnicząca komisji

Elżbieta Wnuk – członek

Zofia Moskal – Pietras  – członek

przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Karolina Ortyl –   SP Jamy

I miejsce – Aleksandra Ślęczkowska –  SP Zabrnie

II miejsce – Milena Rugała – ZSP Wadowice Górne

II miejsce – Amelia Surowiec – SP Wampierzów

III miejsce – Aleksandra Sroka SP Wola Wadowska

III miejsce – Ksawery Sypek – SP Wadowice Dolne

Wyróżnienie –  Nikola Sarzyńska – SP Izbiska

Przewodnicząca komisji konkursowej pani Ewa Salamaga przyznała także nagrodę specjalna  MBP SCK w Mielcu dla Aleksandry Łabuz – SP Jamy

Komisja konkursowa przy ocenie młodych artystów wzięła pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, znajomość tekstu, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Wszyscy laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań recytatorskich. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Nauczycieli klas I – III ze wszystkich szkół podstawowych naszej gminy, którzy przygotowali dzieci do konkursu. Dziękujemy  również  rodzicom oraz osobom towarzyszącym  podczas zmagań  konkursowych.

Konkurs przygotowały i nad całością czuwały: pani mgr Teresa Wrzesień i pani mgr Katarzyna Ziobro.

tu znajdziesz zdjęcia  galeria