• Wycieczka  do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.
          • Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie.

• Dnia 4 października 2021r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, w której  produkcja odbywa się ręcznie, a także zapoznanie z procesem powstawania ozdób choinkowych. Pod opieką pani przewodnik dzieci obejrzały różnorodnie udekorowane choinki, odzwierciedlające style obowiązujące w różnych krajach na przestrzeni wieków (styl amerykański, wiktoriański, francuski, norweski, staropolski). Uczniowie mogli podziwiać setki oryginalnych i niepowtarzalnych ozdób ręcznie robionych. Zwiedzanie obejmowało także cały proces wyrobu, od szklanej rurki do gotowego produktu jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki dzieci poznały tajniki oraz etapy powstawania bombek. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne, dzięki którym uczniowie mogli własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić bombkę choinkową. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł zakupić coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę, własnoręcznie ozdobiona podczas warsztatów.

TW

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

• Dnia 29 września w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Czytanie na głos pomaga w zapamiętywaniu. Dzieci lepiej zapamiętują słowa, jeśli czytają je na głos. Czytanie stanowi doskonałą odskocznię od codzienności, obniża ciśnienie krwi, reguluje pracę serca i redukuje stres.

Obchody tego święta połączyliśmy z udziałem w programie edukacyjnym i konkursie Szkolne Przygody Gangu Swojaków, dlatego czytaliśmy książkę Renaty Piątkowskiej „Gang Swojaków . O tym, że pomoc ma moc”. Przygody Gangu Swojaków pokazują dzieciom piękno polskiej przyrody, zachęcają do oderwania wzroku od ekranu i zainteresowania się naturą.

Uczniowie przeczytali głośno dwa rozdziały książki, kolejne rozdziały dzieci poznały na zajęciach z wychowawcami, a następnie wykonywały zadania przewidziane w konkursie.

Zachęcam wszystkich Rodziców do głośnego czytania swoim dzieciom przed snem w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom. Czytaj dziecku 20 minut dziennie. Codziennie!”.

TW