• Aktyw biblioteczny

Regulamin aktywu bibliotecznego

1. Aktyw biblioteczny pracuje pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza.
          2. Członkami aktywu zostają chętni uczniowie, którzy świadomie i odpowiedzialnie pragną uczestniczyć w pracy na rzecz biblioteki szkolnej.
          3. Warunkiem przyjęcia do aktywu jest dobrowolne zgłoszenie się i podjęcie zobowiązania systematycznej współpracy.
          4. Zadania powierzone członkom aktywu powinny być organizowane w taki sposób, by nie kolidowały z obowiązkami ucznia.
          5. Członkowie aktywu mogą korzystać z przywileju wypożyczania książek w zwiększonej ilości na okres uzgodniony z bibliotekarzem.
          6. Wyróżniający się członkowie aktywu będą nagradzani.

Zakres zadań aktywu bibliotecznego

1.  Poznawanie źródeł informacji o książkach.
          2.  Rozwijanie własnych zainteresowań, poprzez pogłębianie swej wiedzy na dany temat.
          3. Rozwijanie umiejętności poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji.
          4.  Rozwijanie umiejętności korzystania z aparatu pomocniczego biblioteki szkolnej.
          5.  Wykonywanie prostych prac biblioteczno  – technicznych.
          6.  Pomoc młodszym kolegom w doborze książek.
          7. Aktywny udział w organizowanych imprezach bibliotecznych promujących czytelnictwo i bibliotekę szkolną.
          8. Pomoc w wykonywaniu gazetek i wystawek okolicznościowych.
          9. Dawanie swą właściwą postawą czytelnika przykładu koleżankom i kolegom.
          10. Promowanie czytelnictwa i działalności biblioteki szkolnej.

Aktyw biblioteczny

Konrad Łabuz,