Klasowa Wigilia - 20. 12. 2013r.

Na kilka dni przed właściwą Wigilią 20.12.2013 roku przedszkolaki miały swoją klasową Wigilię. W prawdziwie świąteczny nastrój wprowadziły ich Jasełka w wykonaniu starszych uczniów naszej szkoły. Był św. Józef i Maria, trzej królowie, pastuszkowie no i anioły. Po jasełkach wspólnie z panią wszystkie przedszkolaki udały się do sali by połamać się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia po czym zasiadły do przygotowanej przez rodziców wieczerzy wigilijnej. Wigilię przedszkolaki zakończyły wspólnym śpiewaniem tych kolęd które już znają i słuchaniem tych mniej im znanych.

Kolęda płynie cicho z nieba
          Anioły sypią białe pierze
          Magiczna gwiazda świat ogrzewa
          Przyjdzie dziś do nas Boże Dziecię
          Przyjdzie i znowu świat odmieni
          Ucichną kłótnie, zgasną spory
          W sercu zagości spokój nowy
          W skrzypiący śniegiem dzień grudniowy

Serdecznie dziękujemy mamusi Szymonka za pomoc w przygotowaniu klasowej Wigilii.

Nowe zabawki w naszym przedszkolu.

Podstawową czynnością i działalnością dzieci przedszkolnych jest zabawa. Przedszkole czy oddział „0”  to miejsce w którym dzieci codziennie lubią się bawić w kącikach zainteresowań oraz w kącikach edukacyjnych spędzając tam  czas na wspólnych zabawach służących odkrywaniu małych i dużych tajemnic otaczającego świata. To tutaj dzieci uczą się podstawowych zasad współistnienia z rówieśnikami, partnerstwa, tolerancji, ale też asertywności i samodzielności. Tu doświadczają pierwszych przyjaźni i rozwiązywania konfliktów z rówieśnikami. Dobrej i mądrej zabawie dzieci służą zabawki, które należy mądrze dzieciom  dobierać, sprawdzać ich stan a w razie potrzeby wymieniać na nowe.

Oto nowe zabawki, które kupiła dla przedszkolaków pani Katarzyna Ziobro. Ale było frajdy przy ich rozpakowywaniu i zabawie!!!

I tak powinno być, bo w  przedszkolu dzieci realizują najważniejsze zadanie dzieciństwa – bawią się i dzięki temu są szczęśliwe!!!

Andrzejki - 27.11.2013r.

Andrzejki to wieczór wróżb .Wtedy to dziewczynki , a nawet chłopcy ,chcą dowiedzieć się o swoim przyszłym losie. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak , że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić.

Wycieczka do drukarni i pizzerii w Mielcu - 30.10.2013r.

W środę 30 października 2013r. nasze panie Teresa Wrzesień i Katarzyna Ziobro zorganizowały dla nas wycieczkę do drukarni i pizzerii w Mielcu. W drukarni pan zrobił nam wszystkim zdjęcia a potem widzieliśmy jak te zdjęcia zostały umieszczone na planach lekcji i zeszytach, które wkrótce  zostały wydrukowane dla nas na naszych oczach.

Z drukarni pojechaliśmy do pizzerii „Da Grasso” gdzie robiliśmy pizzę. Każdy dostał jednorazowy fartuszek, stolnicę i wałek, oraz składniki niezbędne do jej przyrządzenia. Nikt nie zapomniał o myciu rąk przed „praca”. Po przygotowaniu pizzy widzieliśmy jak trafiają one do pieca, a po kilku minutach podano nam je na talerzu. Po posiłku otrzymaliśmy jeszcze dyplomy, baloniki i plakietki Mały kucharz „Da Grasso”.

Nasze zeszyty i plany lekcji - DZIĘKUJEMY!

Ognisko i gril - 10. 10. 2013r.

Dnia 10 października 2013r. paliliśmy ognisko razem z pierwszakami. Wspólnej zabawie dopisywała piękna słoneczna pogoda, dzięki temu wszyscy chętnie uczestniczyli w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Podczas zabawy można było zjeść upieczonego w ognisku ziemniaczka i pyszną kiełbaskę z grila oraz ugasić pragnienie zimnymi i ciepłymi napojami.

Dziarskie miny i rumieńce na naszych twarzach świadczą o dobrym  samopoczuciu i wspaniałej zabawie.

Policja w przedszkolu - 9. 10. 2013r.

Dnia 9.10.2013r. przybyli do naszej szkoły policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

Tego dnia dzieci z klas I - III zgromadziły się w naszej sali, aby powitać niecodziennych gości. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu i w przedszkolu. Pani aspirant powiedziała nam jak reagować gdy zaczepia nas osoba dorosła, lub kiedy zauważymy pożar. To było ciekawe spotkanie, bo dowiedzieliśmy się wielu ważnych rzeczy na temat naszego bezpieczeństwa.

Witamy w przedszkolu!

Huuuuura!

Czas wakacji już minął i pora wracać do przedszkola. Na dzieci czeka sala a w niej misie, lalki, klocki, autka, książeczki i stęskniona pani. Nie ma to jak wspólna zabawa z koleżankami i kolegami. W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim naszym przedszkolakom dużo radości i uśmiechów. Rodziców zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu naszego przedszkola. Powodzenia Przedszkolaczki.

• To my! PRZEDSZKOLAKI