• Nadanie imienia szkole

• Nadanie Imienia Szkole Podstawowej

w Woli Wadowskiej

Inicjatorami tej uroczystości byli: Jan Puła, Cecylia Pietras, Leszek Midura, Edward Kramarz oraz radny Eugeniusz Kmieć. Uroczystość rozpoczęła się 6 lipca 1997 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu w Wadowicach Dolnych. Mszę św. w tej intencji odprawił ks. Sylwester Ortyl. Po mszy złozono kwiaty przy pomniku w Wierzchowinach, a następnie uroczystość przeniesiono do Szkoły Podstawowej w Woli Wadowskiej. Na początku uroczystości wystąpiła pani dyrektor Urszula Kamińska, która powitała gości i przedstawiła historię powstania szkoły, a następnie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do zaistnienia tej podniosłej uroczystości. Wójt Gminy Wadowice Górne nadał imię gen. Bolesława Stachonia Szkole Podstawowej w Woli Wadowskiej.  Wśród gości zaproszonych przemawiali: syn generała - Zygmunt Stachoń, lekarz Bolesław Dobrowolski, porucznik Stanisław Bekera - pilot Dywizjonu 301, a także kurator Jan Hebda, który ofiarował szkole niewielki zestaw pomocy naukowych. Na zakończenie części oficjalnej wiersze recytował Albin Dobrowolski. Po zakończonej uroczystości wszyscy obecni  goście wpisali się do księgi pamiątkowej.

Nadanie Imienia Szkole Podstawowej w Woli Wadowskiej - nagranie wideo